حسین (ع)، معجزه ماندگار اسلام

بسم الله الرحمن الرحیم

الحسین و ما ادراک ما الحسین

همان‌گونه که قرآن کریم معجزه جاویدان اسلام و معجزه نبی اعظم صلی الله علیه و آله و سلم بوده است، آقا و سرور ما ابی‌عبدالله الحسین، سیدالشهدا (ع)، آن بخشنده خون خود در راه خداوند برای نجات بندگانش از جهالت و سردرگمی ضلالت، معجزه جاودان دیگری به مانند آن است. پس همان‌گونه که اگر جن و انسان گرد هم آیند که به مانند قرآن بیاورند نخواهند توانست چنین کنند، اگر همه جن و انس و ملائکه نیز گرد هم آیند که از میانشان کسی به مانند حسین (ع) و جایگاهی چون جایگاه عظیم او- از جمله آنچه از نشانه‌های جلال و عظمت ذات نورانی و صفات ربانی خداوند در اوست- نمی‌توانند بیابند. «بگو اگر انس و جن گرد آیند تا نظیر این قرآن را بیاورید مانند آن را نخواهند آورد هرچند برخی از آن‌ها پشتیبان برخی دیگر باشند.»

جایگاه پراهمیت ایشان عقول خردمندان را متحیر ساخته و او کسی است که بانگ برآورده که شایسته نیست انسان، خواری و بدنامی را بپذیرد؛ و گفت: «نمی‌پسندیم که ذلیلانه تسلیم شویم و اطاعت و فرمانبرداری از پست‌فطرتان را ترجیح دهیم بر کشته شدن با بزرگواری و چه بسیار دور است از ما که ذلت و خواری را قبول کنیم.» و آنچه در روز عاشورا از قدر و شأن از این انسان به ظهور رسید، حتی از ملائکه نیز ظهور نکرده است.

و ایشان بزرگ‌ترین معجزه ماندگار است و برادرش عباس معجزه دیگری است و پسرش که شبیه رسول خداست معجزه‌ای دیگر و طفل شیرخواره او معجزه است و همه شهیدان در پیش روی او و اهل بیتش معجزه‌ای دیگرند.

الله‌اکبر! چه بزرگ و عظیم است آنچه که انسان به آن می‌رسد با ایمان و صبر و توکل بر خدای تعالی و اعتماد به او و تسلیم امر او شدن و مقدم دانستن رضای خداوند بر رضایت خلق او و ایثار برای حق علیه باطل. پدر و مادرم به فدای تو و فرزندان تو و اهل‌بیت تو و اصحاب تو که شهدای راه توحید، شهدای راه قرآن و شهدای کرامت انسانی هستند. پس تائید و تفسیر عظمت شما در این فرمایش خداوند متعال به ملائکه‌اش نهفته است که: «من چیزی می‌دانم که شما نمی‌دانید».

ایشان بزرگ‌ترین معجزه ماندگار است و برادرش عباس معجزه دیگری است و پسرش که شبیه رسول خداست معجزه‌ای دیگر و طفل شیرخواره او معجزه است.

قسم به حق، سزاوار است که انسان به‌واسطه شما در برابر ملائکه رحمان به خود ببالد. چرا که از طاغوت‌ها و جبارین و ارباب استبداد و استضعاف بیزاری جسته و در برابرشان می‌ایستید و دشمنان خداوند را که بندگانش را تحقیر می‌کنند، کوچک می‌شمارید و زنده‌کننده وحی الهی هستید و بهترین مقام‌ها و بالاترین درجات را به دست می‌آورید.

سلام و رحمت و برکات خداوند و ملائکه مقربین و مرسلین او و همه بندگان صالح او بر شما باد ای یاریگران خداوند و رسولش.

ای کاش که ما هم با شما بودیم تا به فوز عظیمی نائل می‌شدیم.