صله رحم عبادت است

درباره اهمیت صله رحم گفتگویی با حجت الاسلام حاج حسین انصاریان ترتیب داده شده که در ادامه می خوانید:

صله‌رحم در چه زمانی صورت می‌گیرد؟

خداوند متعال در قرآن کریم در آیات بسیاری به اهمیت صله‌رحم اشاره کرده است؛ همچنین ائمه‌ی معصوم ما صله رحم را زمینه ساز افزایش خیر و برکت و روزی دانسته اند که و خداوند ثواب زیادی برای آن در نظر گرفته است.

حجت الاسلام حاج حسین انصاریان در این خصوص بیان کرد: معمولا به محض رسیدن سال نو، کوچکترها مثل فرزندان پسر و فرزندان دختر به دیدن پدر و مادرها می‌روند و عروس و دامادها به دیدن خانواده هایشان می‌روند و این دیدار هم غم و غصه را از دل می زداید و هم دل انسان را شاد می‌کند.

آثار صله رحم

وی با اشاره به آثار صله رحم از نگاه دین مبین اسلام گفت:صله رحم نوعی عبادت است و اینطور نیست مردم عزیز کشورمان که به محض آغاز سال نو به دیدار یکدیگر می روند یا مردم اقصی نقاط دنیا که دوستدار فرهنگ نوروز هستند به دیدار هم بروند، فقط یک دید و بازدید کرده باشند؛ خیر، این دید و بازدید و در آیین و دین اسلام برایش ثواب در نظر گرفته شده و خداوند هم برای عبادت ما پاداش در نظر گرفته است.

فرصت نوروز و صله رحم

حجت الاسلام انصاریان ضمن اشاره به غنیمت شمردن فرصت نوروز برای تازه شدن دیدارها اظهار داشت: ایام نوروز به بهانه آمدن سال جدید و تعطیلاتی که در آن وجود دارد و به خاطر فضای شادی که این ایام دارد، می‌تواند فرصت مناسبی برای این دیدو بازدیدها باشد و مردم می‌توانند در یک فضای شاد و خوش خداوند را عبادت کنند و پاداش بزرگی برای این عبادتشان از خداوند کریم دریافت کنند.

وی در پایان عنوان کرد: امیدواریم این سنت بیش از گذشته مورد توجه همگان به خصوص جوانان و کوچکترها قرار بگیرد تا رسم ادب و فرهنگ منعقد شود تا مورد رحمت خداوند هم قرار بگیرند.